Patent

Ürün patenti ve yasal bilgilendirme;

Patent Nedir?

Patent, sınırlı bir yer ve süre içinde üçüncü kişiler tarafından buluşun izinsiz olarak üretilmesi ve satılmasını engelleme yoluyla sahibine tanınan özel bir haktır. Bu hakkı kullanabileceğimiz patent başvuru şahsım adına yapılmıştır. Ön araştırmayı geçmiş ve Türkiye Patent ve Marka kurumunda resmi işlemler devam etmektedir. Patent başvuru tarihimiz 05.08.2020 yerel ve ulusal başvurumuz yapılmıştır.

Patentli Ürünümüz(Buluş olarak adlandırılmaktadır!

 • Mevcut buluş, yukarıda bahsedilen gereksinimleri karşılayan, tüm dezavantajları ortadan kaldıran ve ilave bazı avantajlar getiren üzerinde görseller oluşturulabilen yeni nesil bilgisayar kasası ile ilgilidir.
 • Buluşun öncelikli amacı; oyun ya da diğer amaçlarla kullanılan her çeşit bilgisayar kasası için kullanılabiliyor olmasıdır.
 • Buluşun bir amacı; kasa üzerinde istenilen görselin sunulabiliyor olmasıdır.
  Buluşta kasa üzerinde; oyun karakterleri, bilgisayar markaları, reklamlar, çeşitli görseller sunulabilmektedir.
 • Buluşun bir amacı; interaktif olarak görsellerin kasa üzerine yansıtılabilmesinin sağlanmasıdır.
 • Buluşla; kullanıcılar birbirlerine kasaları üzerinden görseller iletebilecektir.
 • Buluşun bir amacı; sensör vs gibi aparatlar bağlanarak ya da internet üzerinden bilgilerin alınması le; hava durumu, saat, oda sıcaklığı gibi bilgilerin yansıtılabilmesidir.
 • Buluşun bir amacı; kasanın her bir yüzeyinin farklı görseller sunabiliyor olmasıdır.
 • Buluşun bir amacı; kasanın görsellerinin hem usb, hem kablolu ağ hem kablosuz ağ üzerinden iletişim kurarak pc yada cep telefonundan yayınlanabilmesidir.
 • Buluşun bir amacı; kasanın kullanıcının evinin dizaynına uygun olacak şekilde görsellerle değiştirilebiliyor olmasıdır. Ayrıca kullanıcı kişisel seçeneklerle kasanın dizaynını kendisi değiştirebilir. Kullanıcı ruh haline göre kasa üzerindeki görselleri değiştirebilir.
 • Buluşta kasa üzerinde; oyun karakterleri, bilgisayar markaları, reklamlar, logolar, videolar, özel hazırlanmış metin ve yazılar, eklenen yazı ve resimlere animasyon, grafik ve çeşitli görseller şovlar sunulabilmektedir.
 • Buluşun bir amacı; kasanın her bir yüzeyinin farklı görseller sunabiliyor olmasıdır. Bir yüzeyde yazı varken diğerinde resim, diğer yüzeyde video gösterilebilmektedir.
 • Buluşun bir amacı; kasanın kullanıcının evinin dizaynına uygun olacak şekilde görsellerle değiştirilebiliyor olmasıdır. Ayrıca kullanıcı kişisel seçeneklerle kasanın dizaynını kendisi değiştirebilir. Fotoğraf, video, tasarım programlarımı kullanarak oluşturduğu görseli kullanıcı ruh haline göre kasa üzerindeki görselleri değiştirebilir.

Bahsi geçen ürün şu an Dünya da ve ülkemiz de benzeri olmayan bir üründür. Patent başvurumuz gereği rüçhan hakkı olarak bilinen uluslar arası patent başvurusunda önceliğimiz vardır. En kısa zaman da başvuru işlemi yapılacaktır. Üretici firmalara patent dosyalarımızı görsellerimizi ulaştırmaya çalışıyoruz. Prensipte anlaştığımız bir marka ile birlikte çalışmak için de gerekli görüşmelerimiz devam etmektedir. Bu konuda ciddi yatırıcımlar da olursa bilgi ve belge paylaşımı yapmaya hazırız.

Bilişim sektöründe 20.yılımız da son bir yıldır yaptığımız arge çalışmaları sonucu görsellerini paylaştığımız bu ürünün yasal olarak bütün haklarına sahibiz. Ürünün kopyalanması, satılması gibi durumlarda yasal çerçevede avukatımız gerekli uyarıları yapacak ve devamında Ankara Mahkemelerinde gerekli başvuruları yapacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bitges Bilişim Teknolojileri

Adem Dursun – Patent Sahibi

0533 510 87 27